top of page

Farrier´s Choice a jeho účinnky

Spoločnosť NutriScience s hrdosťou uvádza na trh Farrier's Choice s novým a vylepšeným zložením.

Odporúčané kováčmi, veterinármi po celom svete.


Farrier's Choice je doplnkové krmivo na silné a zdravé kopyta a je najnovším prírastkom do rozsiahleho radu produktov NutriScience.


Zloženie: Farrier's Choice má jedinečnú kombináciu biotínu, DL metionínu, lyzínu a MSM bohatého na síru. Obsahuje tiež morskú riasu Ascophyllum nodosum plus esenciálne mikrominerály zinok a meď, ktoré sú stavebnými kameňmi kopytnej rohoviny a podporujú tvorbu keratínu (proteín kopytnej steny). Farrier's Choice udržuje kvalitu kopyta tým, že podporuje dobrý rast a prispieva k silnej, pružnej a tvrdej rohovine kopyta.
Ako účinkuje ? Biotín je obsiahnutý vo vysokej koncentrácii, pretože existuje množstvo klinických štúdií, ktoré dokazujú zlepšenie kvality a kondície kopýt a rýchlosti rastu z dlhodobého podávania biotínu koňom s problémami s kopytnými rohmi (Comben et al ., 1984; Buffa a kol ., 1992; Geyer & Schulze, 1994; Josseck a kol ., 1995; Zenker a kol ., 1995; Reilly a kol ., 1998). Pre kone náchylné na problémy s kopytami je potrebné neustále kŕmiť biotínom.

Zinok a meď sú esenciálne mikrominerály, ktoré sú kľúčové pre zdravú rohovinu kopyta, avšak v krmovinách ich je nedostatok. To znamená, že suplementácia zinku sa oplatí, pretože nízka kvalita kopytnej rohoviny môže súvisieť so suboptimálnym príjmom zinku (Coenen & Spitzlei, 1997; Hihami, 1999). Morské riasy sú tradičným doplnkom pre zdravé kopytá a sú bohaté na jód, ktorý pôsobí proti prirodzeným nedostatkom krmiva. Nedostatok jódu v potrave spôsobuje hrubé, suché keratinizované tkanivá (Safer, 2011), čo ovplyvňuje srsť, kožu a kopytá. MSM a metionín sú bohatým zdrojom síry, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou kopytného proteínu keratínu, takže suplementácia môže zlepšiť vnútornú pevnosť rohoviny.Jedinečné zloženie Farrier's Choice podporuje rast kopyta, zlepšuje väzbu v stene kopyta a prispieva k odolnosti a tvrdosti rohoviny. Je ideálny pre kone náchylné na praskliny, štiepenie a drobenie kopytnej rohoviny, kde je problém s pomalým rastom, a pre kone s krehkými alebo mäkkými stenami kopyt.Po 8 - 10 týždňoch dávkovania Farrier´s Choice kvalitu kopýt Vášho koňa nespoznáte.


16 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page