top of page

NUTRILION - Lipozomálne doplnky výživy pre ľudí

Pomocou modernej, špičkovej technológie vieme vitamíny a minerály obaliť do miniatúrnych – nano čiastočiek tuku, teda do tzv. lipozómov z lecitínu, ktorý je telu prirodzený, a tým mimoriadne zvýšime ich vstrebateľnosť. Získame tak alternatívu k injekčnej aplikácii vitamínov a minerálov, ktorá takisto dokáže dopraviť neporušené molekuly mikronutrientov priamo do krvného riečišťa. To je možné vďaka tomu, že lipozómy sa nenarušia procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom.
A to nie je všetko. Zatiaľ, čo bežné doplnky následne vstupujú do pečene, kde sú metabolizované, a až potom do krvného obehu, lipozomálne vitamíny a minerály sa vstrebávajú prostredníctvom lymfatického systému, kedy vďaka hrudnému lymfatickému miazgovodu prestupujú priamo do krvného riečišťa. Navyše pomáhajú transportovať aktívne molekuly priamo do bunkových procesov, kde sú potrebné naozaj vo veľkom množstve.

ČO SÚ TO LIPOZÓMY?

Lipozómy teda sú mikroskopický pomocníci, ktorí obalia vitamín alebo minerál, a zvýšia tak jeho vstrebateľnosť. Môžete si ich predstaviť ako drobné bubliny, ktoré majú obal zložený z tukov. Prirodzene sa lipozómy vyskytujú napríklad v materskom mlieku alebo v kolostre, kde je dobré vstrebávanie kľúčové.

Zdrojom lipozómov pre výrobu lipozomálnych doplnkov býva najčastejšie slnečnicový lecitín, ktorému sa hovorí aj poklad zo slnečnice. Lecitín je mimoriadne dôležitá látka pre naše telo. Prispieva k správnej funkcii pečene. Ak nie je v strave dostatok lecitínu, pečeň môže stukovatieť. Taktiež zamedzuje usadzovaniu cholesterolu v cievach a pomáha aj k správnej látkovej premene homocysteínu. Vysoká hladina homocysteinu poškodzuje cievy, v dôsledku čoho môže vzniknúť mozgová príhoda alebo infarkt.

Takže okrem vitamínu alebo minerálu je v každej dávke lipozomálneho doplnku aj riadna dávka prospešného lecitínu. 

VÝROBA LIPOZOMÁLNYCH VITAMÍNOV A MINERÁLOV SA NEZAOBÍDE BEZ NAJMODERNEJŠÍCH TECHNOLÓGIÍ

Táto mimoriadna technológia budúcnosti pravdepodobne za nejaký čas umožní presnú cielenú liečbu mnohých chorôb. Očakáva sa jej prínos pri liečbe mimoriadne ťažkých ochorení, kde budú konkrétne liečivá obalené lipozómami dopravované priamo do jednotlivých buniek.

                                                                                                    

 

VÝHODY LIPOZOMÁLNEJ FORMY VITAMÍNOV A MINERÁLOV

Vitamíny a minerály obalené do lipozómov telo dokáže veľmi jednoducho prijať. Vstrebateľnosť takto upravených látok sa zvyšuje na viac ako fantastických 90 %. Taktiež väčšina lipozomálnych vitamínov a ďalších dôležitých látok dokáže preniknúť cez hematoencefalitickú bariéru, ktorá ochraňuje mozog.

Úlohou hematoencefalickej bariéry je izolovať tkanivo nervovej sústavy od základného krvného toku, ktorým sa zásobuje celé telo. Je ochranou proti baktériám a toxínom, zároveň však kvôli nej do mozgu ťažšie prenikajú aj bežné liečivá, vitamíny, či minerály.

Lipozomálne upravené produkty však vedia preniknúť dobre aj do mozgu, keďže sú mimoriadne malé. Ako už sme spomínali, ich veľkosť sa meria v nanometroch. Čím je lipozóm menší, tým je stabilnejší, a tým dokáže lepšie preniknúť do všetkých tkanív.

OCHRANA VITAMÍNOV PRED DEGRADÁCIOU

Veľa z nás nevie, že okrem problémov so vstrebateľnosťou, majú bežné vitamíny aj ďalšiu nevýhodu – prirodzene degradujú, rozkladajú sa. Takže kým si kúpite produkt, pomerne dlho trvá jeho cesta od výroby k spotrebe. Počas tejto doby sa účinné látky prirodzene rozkladajú. Najčastejšie je to pôsobením kyslíka, svetla alebo teploty.

Vitamíny a minerály, ktoré sú spracované do formy lipozómov, sú chránené pred rozkladom práve vrstvou tukov, keďže sa nachádzajú vo vnútri lipozómov.

PRI VÝROBE PRODUKTOV KLADIEME MIMORIADNÝ DÔRAZ NA:

  • vysokú kvalitu a maximálnu čistotu vstupných surovín

  • šetrné a odborné spracovanie modernými technológiami

  • dodržiavanie prísnych pravidiel pre maximálnu bezpečnosť

  • správnu kombináciu aktívnych zložiek pre lepšiu účinnosť

BEZ Lepku, BEZ Cukru, BEZ Laktózy a BEZ GMO. 

bottom of page