top of page

Equine Gold - zmena názvu ?

Equine Gold, známy doplnok pre zdravie tráviaceho traktu "zmenil" názov na Gut Gold, ale len názov jedinečné igrediencie zostávajú nezmenené.Významné percento imunitného systému sa nachádza v čreve, čo je rozhodujúce pre reguláciu imunitnej homeostázy (stability) a celkového zdravia. Gut Gold je výživový doplnok vedecky navrhnutý tak, aby sa zameral na dosiahnutie zdravia čriev. Obsahuje probiotiká aj prebiotiká – živé kvasinky Saccharomyces Cerevisiae CNCM I-1077 (probiotiká) a vyváženú kombináciu mannooligosacharidu (MOS) a beta-glukánov (prebiotiká).


Probiotiká v Gut Gold Aby boli baktérie považované za probiotiká, musia byť pri podávaní živé. Aby boli baktérie účinné, mali by byť živé cez GI trakt a keď sa dostanú do zadného čreva. Životnosť týchto baktérií sa dá ľahko skrátiť teplom, chladom, ako aj cestou cez celý tráviaci systém koňa až do zadného čreva. Tieto výzvy pre živé baktérie, ktoré znižujú život, môžu viesť k tomu, že probiotiká nebudú také účinné, ak dokonca vôbec účinné. Jedinečné živé kvasinky používané v Gut Gold majú patentovanú techniku ​​mikroenkapsulácie, ktorá vytvára rozmanitosť Saccharomyces Cerevisiae známu ako CNCM I-1077. Mastné kyseliny sa úspešne používajú v tejto mikroenkapsulačnej technike na zabezpečenie ochrany pred environmentálnymi aspektmi. Toto je kriticky dôležitý faktor, aby sa zabezpečilo, že živé baktérie začnú pôsobiť tam, kde to môže byť pre koňa najprospešnejšie.


Prebiotiká v Gut Gold Na rozdiel od probiotík, prebiotiká pre kone nezanášajú do tráviaceho traktu nové baktérie. Prebiotiká podporujú zdravie a rast mikroorganizmov, ktoré už žijú v tráviacom trakte koňa. Prebiotiká v podstate fungujú ako zdroj potravy pre existujúce črevné mikróby koní. Vyvážená kombinácia mannooligosacharidu (MOS) a beta-glukánov pomáha prospievať dobrým baktériám koňa. Kvalita je hlavným zameraním všetkých zložiek používaných v Gut Gold. Prebiotické zložky sú dodávané s certifikátmi kvality pre každú šaržu s obsahom MOS a beta-glukánov v produkte.

Jedinečné zložky spolu s kvalitným zameraním a dlhou trvanlivosťou robia z Gut Gold zlatý štandard tráviaceho doplnku pre zdravie čriev koní.

Pre viac informácií nájdete - Gut Gold

18 views0 comments

Comments


bottom of page