top of page

Jezdecká sezóna a zdraví koní💥S prichádzajúcou jazdeckou sezónou by sme chceli upozorniť a zároveň zdôrazniť, ako toto obdobie môže vnímať a prežívať Váš kôň. Veľmi veľa koní pri zvýšených nárokoch na tréningoch cíti stres. Stres je prvým a hlavným spúšťačom tráviacich problémov u koní. Aj samí na sebe dobre poznáme, že ak sme pod tlakom alebo sa necítime úplne fit, naše telo niečo trápi, naše výkony v práci alebo bežnom živote sú neporovnateľné s obdobím, kedy sa cítime "pri sile". A presne takto to zažívajú vaše/naše kone. Častokrát kvôli našej nevedomosti a voľbe. Našou povinnosťou je poskytnúť im všetko, čo k plnohodnotnému fungovaniu pri našich nárokoch potrebujú. Darmo raz platí : Prevencia je účinnejšia, ako liečba❗️ Síce nie je lacná a už obzvlášť nie v tejto dobe, ale je neporovnateľná s liečbou.

👌👌👌

Pojem ŽALÚDOČNÉ VREDY (konečne) začína byť majiteľom koní dosť známy. Poďme si, ale zopakovať, čo to je a ako vznikajú. Vredy- sú zápalovým ochorením sliznice žalúdka.

🤔Hlavnými príčinami vzniku vredov sú:

❗️Stres -Intenzívny a náročný tréning

🌿Vysoké dávky jadra (prekrmovanie obilným škrobom)

☝️Hlad -u koňa pojem, kedy je bez objemového krmiva viac hodín -nedostatok sena/ trávy, ktorá podporuje žutie- ktoré vyvoláva slinenie a sliny prirodzene znižujú kyslosť žalúdka.

🚛Preprava -podávanie určitých druhov liekov (proti zápalu, proti bolesti.)..

Jedným z takýchto preventívnych doplnkov je GASTRO CARE.

➡️Pomáha chrániť žalúdočnú sliznicu a pozitívne pôsobí pri problémoch s trávením alebo so žalúdočnými vredmi. Reguluje trávenie, vyrovnáva pH a znižuje riziko vzniku žalúdočných vredov.

VIAC INFO: https://www.nutriscience-eu.com/product-page/gastro-care-vitamin-na-travenie

16 views0 comments

Commentaires


bottom of page