top of page

Magnézium a jeho vstrebateľnosť

Updated: Aug 24, 2023

Naše znečistené životné prostredie, konzumácia alkoholu alebo kávy a ďalšie faktory nám z tela uberajú nadmerné množstvo vitamínov a minerálov. Prejaví sa to najmä u vitamínu C, B alebo vápnika, no, najčastejšie nám chýba horčík. Zvyčajná tzv. Zdravá strava nedokáže tieto straty dostatočne nahradiť a na rad musia prísť doplnky stravy. Lenže to je práve často kameňom úrazu. Ľudia sa v doplnkoch stravy vôbec neorientujú a nevedia, akým spôsobom fungujú. Vezmú často prvý produkt, ktorý je pre nich cenovo prijateľný, a o zvyšok sa nezaujímajú.

Tak jednoduché to ale nie je.

Tým, že začnete brať akýkoľvek preparát, sa vaša hladina magnézia len tak zázračne nezvýši. Kľúčové je pochopiť, akým spôsobom zlúčenina funguje a zistiť, aký typ horčíka je pre naše telo akceptovateľný a náš organizmus ho dokáže spracovať a použiť. Budete sa možno čudovať, ale každá tabletka takto nefunguje. Často to sú len vyhodené peniaze.Predtým, než si zájdete kúpiť doplnky stravy obsahujúce minerály, je potrebné urobiť si malý výlet do lavíc základných škôl a zopakovať si základy chémie. Minerály totiž existujú v rôznych formách. U rady preparátov, ktoré sa predávajú, narazíte na to, že sa predávajú v anorganickej forme, kde je vstrebateľnosť iba niečo okolo 5-10%.

Existujú aj prípravky vo forme lipozomálnej, kde už nájdete vstrebateľnosť okolo 95%. Vďaka tejto forme potom minerály dokážu “prežiť” cestu tráviacim traktom a skutočne sa vstrebať do nášho tela.


MG+B6 LIPO FIT je zostavený tak, aby jeho vitamíny a minerály boli zapúzdrené v lipozómoch a bezpečne transportované tráviacim systémom do organizmu. Len čo sa dostanú do tenkého čreva, pôsobia ako trójsky kôň. Črevo rozpoznáva "lipozómovú kapsulu", ktorá prechádza s účinnou látkou priamo do krvi. Absorpciu aktívnej látky je možné zvýšiť až na 98%, pričom je možné dosiahnuť až 46-násobne vyššiu biologickú dostupnosť oproti bežným vitamínom .

9 views0 comments

Comentários


bottom of page